.

Tanıtım


Yerleşke

Fakültemiz Yerleşkesi Burdur-Antalya yolu üzerinde, şehir merkezine 7 km uzaklıktadır.

Derslik ve Laboratuvarlar

Fakülte bünyesinde 56 derslik, 4 amfi, 1 kültürel miras sınıfı, 1 okul öncesi uygulama salonu, 1 okul öncesi yaratıcı etkinlikler atölyesi, 1 uygulama anaokulu, 4 bireysel psikolojik danışma odası, 1 grupla psikolojik danışma odası, 1 aynalı psikolojik danışma odası, 4 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen bilgisi laboratuvarı, 1 teknoloji uygulamaları ve zekâ oyunları sınıfı, 4 drama salonu, 8 sanat atölyesi, 21 bireysel çalgı odası, 1 konferans salonu bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin ek çalışmalarında kullanımına uygun toplantı ve seminer salonları bulunmaktadır.

Kafeterya

Eğitim fakültesi yerleşkemizde öğrencilerinin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, dinlenebilecekleri ayrıca yemek yiyebilecekleri geniş kafeterya yer almaktadır.

Öğrencilerimize Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde fakültemizde yer alan yemekhanede her gün 11.30-13.30 saatleri arasında öğle yemeği hizmeti verilmektedir.

Kültürel ve Sosyal Hizmetler

Fakültemiz etkili öğretimin bütünleyicisi olarak gördüğü oryantasyon eğitimlerine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda yeni katılan öğrencilerimize oryantasyon eğitimi verilerek fakültemize ve çevreye uyumları sağlanmaktadır. 

Sosyal etkinlikler kapsamında öğrenci topluluklarına ağırlık verilmiş, mekanlar sağlanarak çalışma olanakları yaratılmıştır. Öğrencilerimiz teorik ve uygulamalı derslerde elde ettikleri kazanımları öğrenci merkezli öğrenme anlayışına göre tasarlayarak birçok etkinlikte sunabilmektedir.

Eğitim alanında Sokrates/Erasmus, Farabi değişim programları çerçevesinde öğrenci ve öğretim elemanı hareketliliğinin arttırılması için fakültemiz bünyesinde çalışmalar sürdürülmektedir. Bu programlar doğrultusunda üniversitemize gelecek konuk öğrenciler için 2009-2010 öğretim yılından itibaren misafirhane olanağı sağlanmıştır.

Fakültemizde öğretim faaliyetlerinin yanı sıra bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler belirli aralarla düzenlenmektedir. Bu etkinliklerle öğrencilerimizin hem akademik hem de psiko-sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Bölüm Tanıtım Sunuları


Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu 

İngilizce Öğretmenliği Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Özel Eğitim Öğretmenliği Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı Tanıtım Sunusu
Fakültemiz

  • Tanıtım
  • Tarihçe
  • Misyon & Vizyon
  • İdari Personel
  • İletişim-Dekanlık
  • İletişim-Öğrenci İşleri